Передзвоніть мені
0

Особливості висвітлення ресторанів, кафе і барів

02.12.2019

Сьогодні, при виборі ресторану або кафе, відвідувачі все частіше звертають увагу не тільки на кухню, розташування, цінову політику, але і на атомосферу. Саме правильно підібране освітлення вигідно виділить будь-який заклад і допоможе в створенні неповторного образу.
Оскільки існує безліч моделей позиціонування респектабельних ресторанів, пабів, нічних клубів і т.д., то і варіантів світлового оформлення більше ніж різновидів світильників, в т.ч. світлодіодних. А тому є ряд загальноприйнятих правил, яких дотримуються дизайнери при створенні інтер'єру для комфортного проведення часу.

В першу чергу враховується рівень природнього освітлення (за винятком барів, які знаходяться в напівпідвалах). У невеликих приміщеннях днем ​​досить природного світла. У великих банкетних залах столики, що стоять далеко від вікон в денний час виявляться в тіні. А тому для них важливо передбачити освітлення, яке включатиметься окремо від інших освітлювальних систем.
У ресторанах з панорамними вікнами, з яких так приємно спостерігати за життям міста, використовується приглушене верхнє світло або настільні лампи/бра. Такі заклади - це синонім гармонії посеред галасливого міста, а тому в стеклах вікон ні в якому разі не повинні відбиватися лампочки.


Від розміру залів ресторану /кафе залежать правила світлового дизайну. Особливе освітлення передбачено для барної стійки, де стільниця підсвічується за допомогою підвісних світильників різного зовнішнього вигляду або світлодіодних трекових світильників. Робоча зона бармена повинна яскраво освітлюватися, для цього використовуються вмонтовані в стелю або елементи стійки лампи денного світла.
Великі банкетні зали краще висвітлювати класичної люстрою з кришталю або скла, доповненої настінними світильниками; або розташувати по всьому периметру вбудовані світильники. Головне - освітлення повинно бути яскравим (min 200 lx), адже в таких залах проводяться масштабні урочисті заходи.


У ресторанних залах середніх розмірів все частіше віддають перевагу висвітленню кожного столика окремо, використовуючи настінні світильники або невеликі настільні світильники, які створять атмосферу затишку. Для столових і фаст-фудів добре підійдуть підвіси веселих кольорів, розташовані також над столиками.
Залишилося підсумувати, що незалежно від типу закладу, інтер'єру, розмірів приміщення, необхідно створювати атмосферу, що сприяє розслабленню, насолоди смачною кухнею і спілкуванням з приємним співрозмовником. Для цього освітлення повинно бути розсіяним і м'яким. Холодне світло доречний для фаст-фудів, де відвідувачі надовго не затримуються.