Передзвоніть мені
0

Огляд реле часу і таймерів ТМ E.NEXT і ТМ Feron

17.07.2018

Різноманіття електротехнічної продукції збільшується з кожним днем ​​і стає невід'ємною частиною в побуті і на виробництві. Завдання, яке ставиться перед сучасним електрообладнанням - це економія споживання електроенергії, так як при сучасному темпі життя ми часто забуваємо вимкнути електроживлення приладів всередині квартири, будинку або офісу, на сходових клітках багатоповерхових будинків, присадибних ділянках, прибудинкової території. І тільки завдяки таймерам, а так само реле часу споживач зможе вирішити проблеми, пов'язані з перевитратою електроенергії, заощадивши тим самим як сімейний так корпоративний бюджет за допомогою автоматичного запуску та вимикання електроустаткування. Рекомендації щодо застосування даних пристроїв розглянемо на прикладі асортименту серії e.control.t міжнародної ТМ E.NEXT і таймерів ТМ Feron.
Для початку, звернемо вашу увагу на максимально прості в установці і використанні розеткові таймери.
Електромеханічний таймер розетковий добовий e.control.t11
Використання вище зазначеного таймера передбачає автоматизоване управління включенням і відключенням електроприладів через задані інтервали часу протягом доби. Його основними технічними перевагою є можливість 96 циклів включення і виключення з кроком 15 хв. Простіше кажучи, електрообладнання, підключений до даного таймером, протягом 24 годин можна вмикати / вимикати через 15 хв. 96 раз.


Для початку використання таймера, його необхідно підключити до розетки, визначити за допомогою обертового диска поточний час, визначити час включення і виключення відсунувши потрібне число ламелей по діаметру диска від центру, а вже після виконання описаних кроків, в розетку таймера можна включити обладнання, контроль над яким буде відбуватися.
Номінальний струм електрообладнання, що підключається до таймера e.control.t11 не повинен перевищувати 16 А.
До переваг даного таймера можна віднести простоту експлуатації і доступну ціну. Однак, є і недолік: у таймера немає вбудованого акумулятора, а це значить, що якщо напруги в мережі пропаде, то разом з ним відключиться і таймер, відповідно, після відновлення напруги час включення / відключення підключених приладів не буде відповідати початковим налаштуванням.
Розетка з таймером Feron TM50
Серед асортименту розеткових добових таймерів компанії Feron з аналогічним принципом дії і характеристиками, а так само прийнятному ціною, як у раніше розглянутого продукту можна відзначити таймер TM50.


Використовуючи його можна вмикати / вимикати освітлення приміщення і окремих об'єктів, полив газону, охолодження приміщення і управляти багатьма іншими побутовими потребами.
Електромеханічний розетковий таймер добовий Feron TM31
Єдина відмінність цього таймера полягає в ступені пиловологозахишенності - 44, в той час як у раніше розглянутих таймерів ступінь IP становить 20. Це пояснює і його більш високу ціну.


Електромеханічний таймер розетковий тижневий e.control.t12
Даний прилад і добовий таймер e.control.t11 мають схожий принцип дії, але цикл роботи першого становить тиждень, число включень і відключень до 84 циклів з кроком 2 години. Порівнюючи ці два таймера, очевидно, що добовий забезпечує точніше управління часом, але тижневий таймер дозволяє здійснювати регулювання роботи електрообладнання по днях тижня.


Може здійснюватися комутація приладів зі струмом що не перевищує 16 А. Нестача таймера проявляється у відсутності вбудованого акумулятора.
Електронний таймер розетковий тижневий e.control.t13
Даний електронний таймер призначений для управління електроприладами по днях тижня. Але при цьому, від таймера e.control.t13 його відрізняють такі характеристика:

  • можливість встановити складну програму з кількістю циклів до 140 в тиждень (до 20 на добу) і кроком 1 хвилина для більш точного управління;
  • від акумулятора працює не менше 150 годин, таким чином, якщо зникне напруга в мережі, наприклад, на проміжок часу рівний 90 годин, то після його відновлення, таймер e.control.t13 продовжить свою роботу у відповідності із заданими настройками.

Номінальний струм становить 8 А. Для більшої інформативності на екран таймера виводиться стан вихідних контактів, день тижня і час.
Якщо вночі Ви залишаєте включеним, наприклад, бойлер, то стане в нагоді опція зворотного відліку часу. Тоді, водогрійний прилад буде відключений після закінчення заданого часу.
Електронний розетковий таймер тижневий e.control.t14


Від таймера e.control.t13 представлений прилад відрізняється такими параметрами:

  • величина номінального струму становить 16 А;
  • max кількість циклів В / О на добу / тиждень: 8/56;
  • функція випадковий режим дозволяє довільно управляти включенням і відключенням електроприладів, що може стати в нагоді для створення «ефекту присутності» якщо Ви їдете з дому.

Далі розглянемо групу реле з модульним виконанням, яка встановлюється в розподільних щитках на DIN-рейку. У порівнянні з таймерами, які розглядалися ваші, для установки цієї групи потрібно більше навичок і знань. Реле серії e.control.t містять докладну інструкцію по експлуатації.

Таймер освітлення електромеханічний e.control.t01

Таймер застосовується для автоматичного відключення ланцюгів освітлення коридорів, сходових прольотів і ін. Об'єктів після закінчення введеної витримки часу.

Схеми для підключення



Є 2 варіанти підключення: з трьома і чотирма проводами. Якщо підключення проводиться по чотирьох провідній схемі, тоді через вимикач можна додатково підключити лампи.
Діапазон установки часу відключення: 1 - 7 хв. Номінальний струм складає 16 А.
Мінімальна витримка часу перед наступним включенням: 30 с. Ступінчаста регулювання витримки часу.
Наші фахівці звертають вашу увагу на те, що таймер e.control.t01 можна використовувати тільки з кнопковими вимикачами, щоб уникнути його поломки.
Приклад експлуатації:


Електронний таймер освітлення e.control.t02
Головна відмінність даного таймера від t01 полягає в тому, що він електронний. Це говорить про більшою мірою надійності і можливості роботи в складних умовах. Діапазон установки часу відключення: 0,5 - 20 хв. Плавне регулювання витримка часу забезпечується потенціометром, розміщеному на корпусі. Номінальний струм - 16 А. Є можливість повторного включення без витримки інтервалу в 30 сек.


Електромеханічний добовий таймер e.control.t03

Cхеми установки


За функціональним параметрам даний таймер схожий з таймером e.control.t11. Але його можна використовувати не тільки в побуті, а й у комерційній і промисловій сферах для насосного, світлотехнічного та ін. Обладнання завдяки модульному механізму і можливості монтажу на DIN-рейку в розподільні щити.
Від сумного акумулятора реле може працювати мінімум 72 години. Завдяки йому проводиться резервування годинникового механізму.
Важливо помітити нюанс, який стосується не тільки до розглянутого таймером, а й нижчеописаних: на вихідних контактах відсутня напруга; харчування, що подається на таймер, його власне. У ситуації, коли керована навантаження перевищить номінальний струм контактів (16 А), вихідний контакт потрібно підключити в розрив провідника харчування виконавчого елемента комутаційного апарату.
Електромеханічний таймер добовий e.control.t04
Даний таймер, в порівнянні з таймером t03, збільшений в габаритах і володіє меншим цінником, зменшено кількість циклів до 48 з кроком 30 хвилин, незнімний, більш ємний акумулятор забезпечує мінімум 150 годин роботи.
Приклад використання:


Електронний тижневий таймер e.control.t08
Даний таймер застосовується при автоматичному запуску і виключенні електротехнічних приладів через налаштовані інтервали часу протягом тижня.
Максимальна кількість В / О становить 40 циклів. 1 хвилина - мінімальний крок установки часу. Інтегрований літієвий акумулятор відповідає за збереження опцій мінімум протягом 3 років.


За потреби можна відключити автоматичний перехід з літнього часу на зимовий.
Можливе використання таймера в режимі «Вихідний», тобто програма буде в цілості, але налаштована програма може не відображатися і вихідні контакти знаходяться в первісному стані.
Вихідні контакти можуть управлятися за допомогою ручного режиму: контрольована навантаження буде змінюватися без змін програми.
Реле часу Feron TM41

Якщо Вам необхідно автоматичне включення / вимикання подачі електрики, вентиляції, вивісок, сигналізації і багато іншого, тоді серед асортименту ТМ Feron найбільш вдалим варіантом стане дане реле. Серед його переваг:

  • 8 програм On / Off, крок 1 хвилина;
  • світлодіодний індикатор вихідної потужності;
  • вибір серед режимів On / Auto / Off;
  • можливість вибору серед 12/24-годинних режимів;
  • 16 комбінацій днів тижня;
  • опція перекладу на літній час.

Таймер електронний тижневий двоканальний e.control.t09
Розглянуті раніше таймери керують лише одним навантаженням, володіючи єдиним вихідним контактом. Ви можете під'єднати до таких таймерам різні навантаження, але відключення і включення буде проводитися відповідно до однієї програми.
У разі, якщо ви хочете здійснювати управління двома навантаженнями з різними програмами, варто скористатися двома таймерами або багатоканальними реле, наприклад, двоканальним таймером e.control.t09.Его технічні характеристики схожі з таймером t08, за винятком однієї, найголовнішої. t09 управляє одночасно двома навантаженнями з різними програмами з максимальною кількістю циклів до 100.
Приклад використання:

Астрономічний електронний двоканальний таймер e.control.t10
Вуличне і зовні освітлення управляється в основному за допомогою фотореле або в ручному режимі. До переваг фотореле відносяться дешевизна і простота управління. При цьому може спрацювати помилкове включення під час сильної хмарності або дощової погоди, може відключитися вночі, якщо, наприклад, на нього потрапить світло фар, необхідно регулярно очищати фотодатчик від бруду і пилу.


Тому на сьогоднішній день найкращим рішенням даного завдання є астрономічні таймери завдяки автоматичному управлінню освітленням без застосування датчиків освітленості орієнтуючись на час заходу і сходу сонця на підставі пори року, географічних координат місця розташування і реального часу.
Використання астрономічного таймера значно скоротить витрати на електроенергію.
Комутаційназдатність кожного з двох незалежних каналів управління таймера e.control. t10 розрахована до 16 А. Для того, щоб встановити астрономічний режим вам досить налаштувати поточну дату, час і географічні координати (широту і довготу в місці установки таймера). Час роботи від акумулятора не менше 10 років.
Для більшої інформативності таймер відображає поточну дату, час, режим роботи та стан контактів каналів.
У представленому таймері є можливість скористатися не тільки астрономічним режимом роботи, але і тижневим, а так же річним. Максимальна кількість циклів В / О: 80 по 2 незалежних каналах (2 групи перемикаючих контактів). Крім того, доступні випадковий режим і «вихідний».
Далі розберемо реле часу застосовуються, в основному, в промисловості і лише зрідка в побутових умовах, наприклад, для присадибного господарства.
Багатофункціональний реле часу e.control.t06
Якщо Вам необхідно забезпечити затримку при включенні / відключенні електрообладнання по відношенню до керуючого контакту або напруги харчування. Діапазон установки часу: 8 діапазонів від 0,10 секунди до 100 годин. Комутаційназдатність контактів реле невелика і складає 1,5 А. Це обумовлено тим, що реле є не виконавчим, а керуючим елементом. Відповідно, воно тільки подає сигнал на включення або відключення.
Перемикачем на лицьовій панелі здійснюється вибір функції реле.
Налаштувати час і вибрати функцію потрібно перед подачею напруги живлення. Перед повторної подачею напруги мінімальний час 200 мс.
 
Ви можете використовувати дане реле в системах автоматичного введення резерву, керувати освітленням, опаленням, вентиляцією і т.п.
Реле часу (затримка вимкнення при відключенні харчування) e.control.t07
Якщо Вам потрібно щоб після відключення напруги контакти залишалися деякий час замкнутими і тільки після цього відбувалося розмикання, то свій вибір варто зупинити на реле e.control.t07 з суперконденсатором в складі, який забезпечить харчування реле після втрати або зняття напруги в діапазоні від 0 , 1 до 600 секунд.


Дані реле застосовуються для того, щоб забезпечити затримку перемикання на резервне джерело живлення якщо станеться короткочасне відключення основного джерела в системах автоматичного введення резерву.
Реле затримки часу на включення e.control.t15 і на відключення e.control.t16

Ці реле часу відрізняються своєю простотою і широким спектром застосування, зокрема при заміні пневматичних приставок часу для контакторів. Забезпечують затримку часу на В / О діапазоном від 0,3 до 30 секунд.
Реле асиметричного повторення циклу e.control.t17
Якщо завдання, яке перед вами поставлена, полягає в забезпеченні циклічної роботи обладнання, з різним часом простою і роботи. Рішенням стане реле e.control.t 17 з діапазоном настроюваного часу від 0,1 секунди до 100 днів. Реле забезпечить цикл роботи приладів від 0,2 секунд до 200 днів. Працює по зовнішньому сигналу управління і щодо напруги живлення.


Якщо скомбінувати 2 або 3 реле, можна досягти ефекту «випадкове включення», а якщо включення буде послідовним - ефекту біжучої хвилі.
Реле часу «зірка / трикутник» e.control.t18
Дане реле призначене для управління контакторами, які перемикаю обмотки електродвигуна зі схеми «зірка» під час пуску на схему «трикутник» в робочому режимі.


Схема запуску двигуна потребує 2 тимчасові затримки:

  • t1 - час уставки роботи для схеми зірка від 0,1 с. до 10 хв .;
  • t2 - час перемикання або пауза між «зіркою» і «трикутником», час уставки становить від 75 або 150 мілісекунд. Саме стільки часу потрібно для створення безпечної умов роботи схеми і В / О контакторів.

У нас Ви можете знайти кожне з розглянутих реле. Кваліфіковані фахівці «Торгового Дому Светоніка» нададуть необхідну інформацію, що зацікавило Вас продукту і допоможуть зупинити свій вибір на товарі з найбільш вигідним співвідношенням ціни і якості.